Single Blog Title

This is a single blog caption

Türk Futbol Tarihin en Kötü Forvet Hattı

Bugün Türk Milli Takımin Euro 2024 3. und 4. Hafta Milli Takım Aday Kadrosu açıklandi ve bence Türk Milli Takım Tarihin en kötu Forvet Hattı cağrıldı. Aday Kadroda bu oyuncular mevcut:

Kenan Karaman (Schalke 04)

Schalke eski Schalke değil ve bu sene Bundesliga’da kümeye düştü. Bütce olarak Bundesliga’da transfermarkt.de 60 Milyon Euro ile sadece VFL Bochum`u arkasinda birakmiş:

Bu sezon 21 Maçta sadece bir gol atabilmiş:

Umut Nayir (Ümraniyespor)

Süper Lig’de Ümraniyesporda oynuyor ve kümeye düştü. Bu sezon 31 Maçta toplam 17 Gol atmış. Bu veriler fena değil ama yinede Süper Ligde kümeye düşen bir Takımın Forveti Milli Takıma cağrilması kabul edilecek bir durum değil.

Umut Bozok (Trabzonspor)

Son olarak Umut Bozok’a bir göz atalım. Bu Sezon Lig’de sadece 8 Gol atma başarısını göstermiş. Avrupa ve Kupada Golu yok.

Forvet Hattında malesef pek çok Alternatif yok. Cenk Tosun ve Enes Ünal sakat. Ama yinede bence daha iyi Alternatifler mevcut.

Serdar Dursun (Fenerbahçe)

Fenerbahçe’de bile çok zaman Forma şansı buldu ve Gollerini attı. Avrupa Kupalarında ve Milli Takımdada bir çok Golü var. Bence Serdar Dursun Enes Ünaldan bile Milli Takima daha faydalı bir Forvet. Enes Ünal oyun stili olarak kümeye düşmemeye oynayan Takımlar için daha faydali olur. Türkiye Favori olmayan defansif bir Yapıda Maçlarda bir Alternatif olabilir.

Halil Dervişoğlu (FC Brentfort)

Halil Dervişoğlu Premier League Ekiplerinden Brentford’da Forma giymekte. Bu sezonki performansına bir Göz atalım. Bu sezon sadece bir Maçta forma giyen Halil Gol atma başarısı gösteremedi. Şu durumda iyi bir Alternatif olarak görünmüyor.

Ahmet Kutucu (FC Sandhausen)

Ahmet Kutucu şu anda Bundesliga 2 ekibi Sandhausen’da forma giymekte. Bu sezon 22 Maçta sadece 2 Gol attı. Ahmet’de Milli Takım için şu anda bir Alternatif değil.

Muhammed Demir (Konyaspor)

Muhammed Demir Vasat bir Forvet olarak duruyor. Konyasporun bu sene oynadığı Konferans Ligi Ön Eleme Maçlarında çok kötu oynamıştı.

Güven Yalçın (FC Genoa)

Güven Yalçın şu anda Serie B Takımlarından Genau Takımında Forma giyiyor. 22 Maçta malesef bir tane bir Golü bile yok.

Deniz Undav (Brighton)

Brighton’de Forma giyen oyuncu 6 Milyon € değerinde. Transfermarkt.de’nin verilerine göre Alman Pasaportuna sahip. Türkiye için iyi bir Alternatif olabilirdi.

Mevcut durum analiz edersek sadece Serdar Dursun uygun Forvet olarak görünüyor. Veya Gerçek forvet olmayan mesela Emre Mor veya Barış Alper Yılmaz gibi Oyuncuları Kuntz Forvete Bögesine yerleştirebilir.

Bence Stefan Kuntz hatalı Tercihler yaptı. Bu Forvet oyuncuları ile Golleri yine Orta veya Defans oyuncuları atmak zorunda.

Kuntz’un performansını beğenmiyorum. Iş Işten geçmeden önce yeni bir Teknik direktör lazım.